اصول طراحی UX

اصول طراحی UX

طراحی UX چیست ؟

به زبان ساده طراحی UX به مجموعه اقداماتی گفته می شود که روند معرفی و فروش یک محصول به کاربران را ساده تر و در دسترس تر می کند . این فرآیند می تواند شامل برند سازی ، طراحی گرافیکی ، طراحی سایت و ... شود . UX مخفف کلمه User Experience به معنی تجربه کاربری می باشد
به طور کلی می توان گفت UX احساس یک کاربر در مورد استفاده از یک برند ، یک محصول یا یک سایت است .

طراحی UX فراتر از طراحی UI است

از طراحی UX معمولا با اصتلاحاتی مانند 'طراحی رابط کاربری' یا Usability یاد می شود ، درحالی که طراحی رابط کاربری و Usability (قابلیت استفاده) از زیر مجموعه های طراحی UX هستند. طراحی UX طیف گسترده ای از اقدامات را در بر می گیرد ، طراحی UX شامل طراحی مراحل دستیابی یک کاربر به محصول ، یک پارچه سازی یک سایت (که از اقدامات مربوط به برند سازی محسوب می شود ) ، طراحی رابط کابری و مراحل خرید می باشد .

نقش طراحی UX در طراحی وب سایت چیست ؟

یک طراح وب سایت علاوه بر در نظر گرفتن فاکتور های زیبایی و کارآمدی باید به این موضوع نیز توجه داشته باشد که کاربری که از سایت استفاده می کند می بایست در برخورد با وب سایت شما حس راحتی ، امنیت و منحصر به فرد بودن را نیز از یک وب سایت دریافت کند .
یک طراح UX در فضای وب می داند کاربر به دنبال چه چیزی می گردد و آن را در دسترس کاربر قرار می دهد . با بالا بردن امنیت وب سایت کاربر را آسوده خاطر می کند و بطور کلی باعث می شود کاربر با یک بار برخورد با برند شما احساس راحتی کرده و جذب برند شما شود.

  • لیست نظرات:
امید علایی

امید علایی

23 آبان 1398

خیلیی عالییییییییی.ممنون

نظر شمالطفا کد سه رقمی بالا را وارد کنید