راهکار های افزایش سئو

راهکار های افزایش سئو

هنگامی که اصطلاح "SEO" را می بینید چه چیزی به ذهن شما می آید ؟ وقتی تلاش می کنید رتبه سئو وب سایت خود را بهبود بخشید ، تمام انرژی خود را متمرکز چه مواردی می کنید ؟ بیشتر افراد بخش عمده ای از وقت خود را بر روی "کلمات کلیدی" متمرکز می کنند و نه چیز دیگری. با این وجود ، اگر با جدیت بر روی بهینه سازی کلماتی کلیدی کار کرده اید اما هنوز نتیجه مورد نظر خود را نگرفته اید ، ممکن است لازم باشد عوامل دیگری را که در رتبه بندی سئو تأثیر می گذارد ، در نظر بگیرید . الگوریتم های موتور جستجو نه تنها به اهمیت کلمات کلیدی شما در صفحات شما ، اطلاعات مربوط به Meta تگ های شما ، در رابطه با اصطلاحات جستجوی کاربر می پردازند ، بلکه اطلاعاتی مانند مدت زمانی که بازدید کنندگان در سایت شما مشغول مطالعه هستند ، میزان پرحرفی شما ، لینک های خراب و به اصطلاح شکسته صفحات را نیز ارزیابی می کنند. لینک های مشاهده شده ، ورودی و خروجی و ... برای موتور های جستجو از اهمیت بالایی برخوردار است. دسترسی کاربران به وب سایت شما و تعامل با محتوای شما می تواند باعث افزایش رتبه وب سایت شما شود و می توانید با بهبود UX و رابط کاربری وب سایت خود باعث افزایش بازدید کاربران سایت خود شوید. استفاده از کلمات کلیدی برای افزایش بازدیداز سایت شما تنها نیمی از داستان است. اگر به SEO به عنوان "بهینه سازی وب سایت خود برای افرادی که از موتورهای جستجو استفاده می کنند" توجه کنید مفهوم دوستی با کاربر به یک عامل مهم تبدیل می شود.
در این مقاله مهرانیک ، موارد مهم در مورد افزایش رتبه سئو سایت با ارتقا رابط کاربری وب سایت شما را بررسی می کند .

usability وب سایت به چه معناست ؟

قابلیت استفاده در وب سایت شامل مواردی می شود که در این مقاله می خواهیم آنها را بررسی کنیم
اثربخشی
آیا کاربران می توانند هنگام خواندن مطالب در وب سایت شما به اهداف خود برسند؟ به عنوان مثال، آیا آنها می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند ، محصولات مورد نظر خود را سفارش دهند یا با خدمات مشتریان این شرکت تماس بگیرند؟
بهره وری
کاربر چقدر سریع می تواند چیزی را که به دنبال آن می گردد پیدا کند ؟ اگر بازدید کنندگان نتوانند آنچه را که در وب سایت خود قرار داده اید پیدا کند ، به احتمال زیاد از آن خارج شوند و مدت زمانی کوتاه که در وب سایت شما می گذرانند ممکن است تأثیر منفی در رتبه بندی سئو داشته باشد.
یادگیری
آیا کاربران می توانند یاد بگیرند که به سرعت در وب سایت شما حرکت کنند؟ وقتی بازدید کنندگان وقت زیادی را صرف تلاش برای فهمیدن چگونگی استفاده از وب سایت شما می کنند ، آنها وقت کمتری صرف جستجو محصولات شما یا خواندن مطالب شما می کنند. . به یاد ماندنی بودن مطالب آیا کاربران می توانند دفعه بعد که به موتور جستجو بروند وب سایت شما را پیدا کنند؟ تکرار ترافیک می تواند به شما در افزایش رتبه Google کمک کند. بازدید کنندگان ممکن است وب سایت شما را پیدا کرده و به دلایل مختلف روی آن کلیک نکنند . ممکن است بعداً آن را به یاد بیاورند و دوباره سعی کنند آن را جستجو کنند. آیا کلمه کلیدی مرتبط با آن جستجوی خاص به اندازه کافی به یاد ماندنی است تا بتوانند دوباره سایت شما را پیدا کنند؟ پیشگیری از Error در وب سایت برخی از خطاها در وب سایت می تواند نه تنها بر تجربه کاربر بلکه در رتبه بندی سئو تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، خطای 404

قابل استفاده بودن چگونه رتبه سئو را بهبود می بخشد؟

موتورهای جستجو به سایت هایی را که کاربر پسند هستند ، پاداش می دهند
Google از سایت هایی که نه تنها سرشار از کلمات کلیدی هستند ، بلکه برای کاربران از جذابیت بالایی برخوردارند پاداش می دهد. این پاداش زمانی به سایتی داده می شود که بازدید کنندگان در سایت شما بمانند ، صفحات بیشتری را مشاهده کرده و بازدیدهای خود را تکرار کنند.
هرچه سایت شما کاربر پسند تر باشد ، احتمال قرارگیری در جایگاه مناسب تر از نظر سئو بیشتر است.

برخی از راهکار های افزایش رتبه سئو

مفید ، با کیفیت بالا ، مطالب مرتبط

"Dwell time" مقدار زمانی است که بازدید کنندگان در وب سایت شما می گذرانند و می تواند در رتبه بندی سئو تأثیر بگذارد. هنگامی که شما محتوای مفیدی را ارائه می دهید ، بازدید کنندگان تمایل دارند که مدت بیشتری در وب سایت شما برای مطالعه این اطلاعات باقی بمانند و این باعث می شود Dwell time سایت شما و رتبه سئو را افزایش دهند.
بر اساس تحقیقات ، این طور به نظر می رسد که اگر محتوای شما بین 2000 تا 2500 باشد باعث می شود شما بهترین نتیجه ممکن را در سئو کسب کنید. محتوای طولانی تر این امکان را به شما می دهند تا مطالب مفصل تری را ارائه دهید ، مطلب شما شامل کلمات کلیدی بیشتری می شود و همچنین لینک های بیشتری داشته باشید بنابراین وقت بیشتری را صرف ارائه محتوای مفید کنید تا رتبه سئو شما افزایش یابد
یکی دیگر از دلایل ایجاد محتوای مفید این است که وقتی بازدید کنندگان محتوای شما را در Chrome علامت گذاری می کنند ، باعث می شود رتبه سئو وب سایت شما در Google بهبود یابد
محتوای حدود 2500 کلمه بهترین رتبه را در بین مطالب گوگل کسب می کند


سرعت بارگذاری صفحه
هم گوگل و هم بینگ در الگوریتم رتبه بندی سئو وب سایت ، سرعت بارگذاری صفحه را در نظر می گیرند. کاربران اگر مجبور باشند حتی برای چند لحظه صبر کنند تا هر صفحه بارگذاری شود ممکن است سایت شما را ترک کنند. . این موضوع باعث می شود bounce rate سایت شما یا به اصطلاح دیگر کاربرانی که بلافاصله سایت شما را ترک می کنند افزایش یابند و این اصلا برای سئو سایت شما مناسب نیست . همه این موارد می توانند به رتبه بندی سئو شما آسیب برساند.
روش های زیادی برای افزایش سرعت بارگذاری صفحه وجود دارد که برخی از آنها شامل اطمینان از تمیز بودن و کارآمد بودن کد ، بهینه سازی اندازه تصویر ، کاهش تعداد افزونه ها و به حداقل رساندن ریدایرکت ها می باشد. . بهینه سازی مناسب تصاویر می تواند به شما کمک کند بدون اینکه عکس های شما با کیفیت بیش از اندازه زیاد مانع بارگذاری سریع صفحه شما شود ، در رتبه بندی سئو شما تأثیر مثبت نیز بگذارد.


بهینه سازی تصویر
می توانید با استفاده از کلمات کلیدی برای نام فایل تصویر ، برچسب alt ، عنوان ، توضیحات و زیرنویس ، ارتباط عکس های استفاده شده در سایت خود را به موتورهای جستجو نشان دهید.

tag های استفاده شده در header صفحه
قالب بندی مناسب مطالب شما به بهبود تجربه کاربران وب سایت شما کمک می کند و باعث می شود خوانندگان مطالب شما با تمایل بیشتری وقت خود را برای خواندن مطالب شما صرف کنند . استفاده صحیح از tag های header می تواند به تجزیه مطالب شما به بخش هایی که خواندن و استفاده از آنها برای موتور های جستجو ساده تر است کمک کند. .

برای مشاوره رایگان در مورد افزایش رتبه سئو سایت خود با مهرانیک تماس بگیرید

  • لیست نظرات:
نظر شمالطفا کد سه رقمی بالا را وارد کنید